Sol-1 Solární zdroj pro GSM alarmy

   solarni-zdroj-gsm-alarm.jpg

Doba dodání do 2 dnů
Cena 2950

Využití se předpokládá hlavně tam, kde zcela chybí přípojka elektrické energie (tzv. ostrovní provoz), popřípadě kde je nutnost elektrické přívody vypínat. Jde hlavně o rekreační objekty. Sada je kapacitně dimenzována pro napájení GSM alarmu. Sadu lze samozřejmě využít i k napájení jiných zařízení.

Účel použití sady

Využití se předpokládá hlavně tam, kde zcela chybí přípojka elektrické energie (tzv. ostrovní provoz), popřípadě kde je nutnost elektrické přívody vypínat. Jde hlavně o rekreační objekty. Sada je kapacitně dimenzována pro napájení GSM alarmu. Sadu lze samozřejmě využít i k napájení jiných zařízení. Zde je ale potřeba spočítat odběr zařízení a předpokládané možnosti dobíjení. Lze napájet například úsporné osvětlení na bázi LED diod, rozhlasové přijímače, apod.

 

Výdrž baterie

V sadě je olověný zapouzdřený akumulátor 12V/7,2Ah, který při plném dobití a bez dalšího dobíjení vydrží napájet alarm přibližně jeden týden. Většina alarmů má však ještě vlastní záložní zdroj, který může napájet alarm dalších cca 12 hodin (podle typu). Navíc má většina alarmů funkci zaslání SMS při výpadku napájení a tedy i při výpadku napájení z akumulátoru. Sada obsahuje regulátor nabíjení, který zajistí včasné odpojení akumulátoru, aby nedošlo k jeho hlubokému vybití. Baterie se začne dobíjet zcela automaticky. Solární panel dobíjí baterii i když je zataženo, i když podstatně (asi 25x) pomaleji.

 

Rychlost dobíjení při stálém slunečním svitu

Přibližně za 7 hodin.

 

LED signalizace regulátoru

Regulátor má indikační LED diody, které informují o stavu nabití ve třech stupních. Další LED diody indikují stav nabíjení a vybíjení.

 

Umístění solárního panelu

Nejlépe tam, kde v průběhu dne nejdéle svítí slunce. Počítejte také s tím, že v zimě je slunce nízko a existují místa, kde v určitém období nesvítí vůbec. Panel má robustní hliníkový rám k upevnění na připravenou konstrukci. Dbejte na to, aby byl správně nakloněn k dopadajícím slunečním paprskům, ideálně kolmo. Panel je třeba důkladně zajistit proti poryvům větru.

 

Regulátor

K fotovoltaickému panelu nelze z důvodu velkého rozptylu výstupního napětí a proudu přímo připojovat spotřebiče či akumulátory. Energii je třeba přenést do akumulátoru a z něj ji teprve odebírat. Akumulátor i solární panel obslouží zcela automatizovaně právě solární regulátor.

Hlídá napětí na akumulátoru a podle toho reguluje proud ze solárního panelu. Současně nesmí dojít k přebití akumulátoru.

Činnost regulátoru

Solární regulátor automaticky dobíjí připojený 12V akumulátor ze solárních panelů. Po dosažení napětí na akumulátoru 13,7V začne solární regulátor pulsně omezovat proud do akumulátoru, aby nedocházelo k přebíjení akumulátoru.
Při napětí 15V na akumulátoru pak solární regulátor odpojí akumulátor od solárních panelů.
Při poklesu napětí na vstupu na 12,6V, tj. napětí ze solárních panelů, solární regulátor automaticky přepne napájení spotřebičů na napájení z akumulátoru a naopak, tzn. pokud napětí na vstupu (ze solárních panelů) bude vyšší než 12,6V , přepne napájení připojených spotřebičů (nebo měniče) na stabilizované napájení přímo ze solárních panelů 
Pokud poklesne napětí na akumulátoru pod 10,5V, odpojí solární regulátor akumulátor od spotřebičů (nebo od měniče), aby nedocházelo k hlubokému vybíjení akumulátoru.
Solární regulátor má vestavěnu teplotní kompenzaci, která zajišťuje stabilní hodnoty napětí i při velkých teplotních výkyvech.

 

Technická specifikace prvků:

 

Solární panel

Materiál: monokrystalický křemík, 3 ochranné vrstvy

Materiál rámu: dural

Maximální napětí naprázdno Voc=21,96V

Maximální zkratový proud Isc=1,27A

Maximální napětí při zátěži 20W:Vmp=17,8V,Max.proud při 20W:Imp=1,14A

Pracovní teplota: -40 - +85°C

Rozměry: 640x290x25mm

Garance výkonu: 25 let

Výrobce: RICH SOLAR

 

Regulátor

Použitelný pro solární fotovoltaické panely 12V do výkonu 36W.

Jmenovité napětí: 12V

Maximální výkon připojeného panelu: 36W

Napětí akumulátoru při jeho odpojení od regulátoru: 15V

Napětí akumulátoru při jeho odpojení od spotřebičů: 10,5V


Baterie

Jmenovité napětí: 12V

Kapacita: 7,2Ah

Druh: olověný, gelový, zapouzdřený

 

Obsah sady:

1x solární panel

1x solární regulátor

1x zapouzdřený bezúdržbový akumulátor 12V/7,2Ah


Administrace webu    Created by: www.Tvorime-Weby.cz © COPYRIGHT 2009
Prodej barev a laků || Bezpečnostní kamery || Prodej EZS, EZP, CCTV.
Alarm do garáže, alarmy do chat, gsm alrmy chalupy, gsm levná alarm kancelář, bezdrátový gsm alarm nejlevnější varianta, zabezpečeni garaži. Levný alarm do bytu